A confectionery shop sells three types of cakes.
Each piece of chocolate and cheese cake costs $5 and $3 respectively.
The mini-durian cakes are sold at 3 pieces a dollar.
Mr Ng bought 100 pieces of cakes for $100.
How many chocolate, cheese and durian cakes did he buy?
Write down all the possible answers.. 作者: 醉醉妈 时间: 2009-4-12 22:56